KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9344022
*
nr 934 4022
Rolf Hallengren
(f. 1932), Sverige
Oljemålning, Rolf Hallengren (f. 1932), rådjur, signerad, 50x80
Rolf Hallengren, svensk målare och tecknare född i Gävle 1932.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 20:01:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 19:40:27
1
300 kr
12/1 19:56:31
2
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Rolf Hallengren
Rolf Hallengren, svensk målare och tecknare född i Gävle 1932.
Läs mer om Rolf Hallengren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv olja oljemålning oljemålningar rolf hallengren rådjur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05
-
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:59
-
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:43
-
3086 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Två flickor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:31
-
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50
-
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00
*
Rolf Hallengren
Rolf Hallengren, svensk målare och tecknare född i Gävle 1932.
Läs mer om e-auktion
Läs mer om Rolf Hallengren
nr 934 4022
Rolf Hallengren
(f. 1932), Sverige
Oljemålning, Rolf Hallengren (f. 1932), rådjur, signerad, 50x80
Rolf Hallengren, svensk målare och tecknare född i Gävle 1932.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/1 19:40:27 | 1 | 300 kr |
12/1 19:56:31 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Rolf Hallengren
Rolf Hallengren, svensk mÃ¥lare och tecknare född i Gävle 1932.Läs mer om Rolf Hallengren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv olja oljemålning oljemålningar rolf hallengren rådjur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05 -
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:59 -
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:43
-
3086 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Två flickor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:31 -
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50 -
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00